Kimiz, Neredeyiz, İletişim

Wilusa Seyahat Acentası; adını, Truva’nın Hititler dönemindeki ismi olan Wilusa'dan almaktadır.

Acentamız, yüksek standartlarda hizmet sunan, hevesli, genç, profesyonel rehber kökenli bir ekip tarafından yönetilmektedir. Wilusa, resmi olarak 2006 yılında kurulmuş olmasına rağmen, çalışanların çoğu uzun yıllar bu bölgede turizme hizmet etmiş kişilerden oluşmaktadır. Ekibimiz; Çanakkale’nin ilham verici ve anlamlı tarihi ile doğal güzelliklerini samimi bir ortamda meraklılarıyla buluşturmayı prensip edinmiştir. 

 

Wilusa Seyahat Acentası, düzenli olarak Truva, Assos, Kazdağları, Bozcaada, Gökçeada ve Şehitlik turları organize etmekte, isteğe göre bu turlar İngilizce, Almanca ve Türkçe olarak yapılabilmektedir. Tüm rehberlerimizin, Kültür ve Turizm Bakanlığı sertifikalı, yabancı dil bilen ve alanı tüm yönleriyle tanıyan profesyonellerden oluştuğuna emin olabilirsiniz.

 

Acentamızın odak noktası Çanakkale bölgesine ait turlar ve gezilerdir. Bununla beraber, Dünya’nın her yerinden müşterisi bulunan Çanakkale merkezli acentamız, KeşanEdremit ve Kaş şubeleri ile birlikte yüksek “back to back”, “incoming” potansiyeline sahip, kendi araç filosu bulunan, uluslararası bir “A” grubu seyahat acentası olmanın gurunu yaşamaktadır.
 

Wilusa Nedir, Ne demek?

Biz Çanakkale merkezli, Edremit ve Keşanda şubeleri olan "A" grubu bir turizm seyahat acentasıyız, yerli ve yabancı müşterilerimize 10 yıldır hizmet vermekteyiz.
Şirketin sahipleri olarak bizlerde Çanakkale'liyiz ve memleket evladıyız.

Memleketimizin isminin tüm dünyada reklamını yapmak ve bu toprakların ismini tüm dünyaya duyurabilmek için şirketimizin ismini Çanakkale bölgemizin tarihteki bilinen ilk ismi olan "Wilusa" koyduk. Truva antik kentinin batılılar tarafından kurulmadığının aslında ilk gelenlerin Asyadan geldiğinin,doğulular tarafından kurulduğunun ispatı antik eserlerde gecen "Wilusa" kelimesidir,ismidir. 
Bizde bunun reklamını yapmak,batıya olan tepkiyi desteklemek amacıyla "Wilusa" ismini kullandık.

Dolayısıyle ismimizin Almanya ile yada sonundaki harfler olan "USA" ile yada batı ile yakından uzaktan alakası yoktur, öz ve öz memleketimizin ismidir.


Ahmet ÇELİK
Wilusa Travel

 

 

 • Ana Merkez

  Kemal Paşa Mahallesi,
  Yalı Caddesi No:4/A
  ( Saat Kulesi Meydanı )
  Çanakkale / Türkiye

  Tel: +90 286 212 44 33
  Email:
  info (at) wilusa.net
  KEP: wilusa (at) hs01.kep.tr

  Kaş Ofis

  Küçük Çakıl Mh.

  07580 Kaş / Antalya

  Tel: +90 530 174 11 77

 • Edremit Ofis

  Suzan Terzioğlu
  İş Merkezi
  1/C,
  Edremit / Balıkesir / Türkiye

  Tel: +90 266 374 07 00
   

   Resim Galerisi

Hakkımızda - Kimiz, Neredeyiz, İletişim